ASCOLITE

Termofikse Düğme Emniyeti

Ascolite® benzersiz düğme güvenliği sistemi dünya çapında 1972’den beri tanınmıstır. Ascolite® sistemi, çok elastik ve termofikse özellikli Ascolite® TF iplikten ve Ascolite® BSS düğme dibi sarma makinalardan oluşuyor, özel olarak düğme dibi sarmak için İsviçre’de geliştirmiştir.

ASCOLITE

ASCOLITE

Düğme dibi sarma iplikleri konusunda İsviçre malı ASCOLİTE® in en kaliteli bir malzeme olduğunu tüm müşterilerimizden, özellikle kaliteli gömlek imalatçılarından duymak bizi memnun ediyor. Sizi de bu memnun müşteriler arasında görmek arzusundayız.

Düğme dibi sarma iplikleri


ASCOLITE
ASCOLITE

ASCOLİTE® TF İpliği


Ascolite® TF ipliği özellikle düğme dibi sarılması için geliştirilmiş bir ipliktir.

2019 dan itibaren TF ipliği GRS sertifikalı olarak okyanustan toplanmış ve geri kazanılmış polyesterden üretilmiştir. Bobinlerin sarıldığı konikler FSC sertifikalı geri kazanılmış kağıttan üretilmektedir.

A: Elastik çekirdek % 450 ye varan elastikiyet altında yapılan gergin bir sarımla düğmelerin gevşek duruşu önlenir. Bir bobinde 250 m iplik vardır.

B: Isı uygulanarak termofikse emniyeti sağlayan dış katman düğme dibinde kuyruk/düğüm bırakmaz.

C: 64 değişik renk içeren renk paleti.


ASCOLİTE® SUPERFLEX TF İpliği


Özellikle gömlek ve bluz düğmelerini sarmak için geliştirilmiş daha ince ve elastik bir ipliktir.

A: Elastik çekirdek: % 540ye varan elastikiyet altında yapılan gergin bir sarımla düğmelerin gevşek duruşu önlenir. Bir bobinde 250 m iplik vardır.

B: Isı uygulanarak termofikse emniyeti sağlayan dış katman düğme dibinde kuyruk // düğüm bırakmaz.

C: 17 değişik renk içeren palet.


ASCOLİTE® BSS DÜĞME DİBİ SARMA VE TERMOFİKSE MAKINALARIBSS 15 yeni düğme dibi sarma makinası:

Ascolite nin yeni geliştirdiği BSS 15 serisi düğme dibi sarma makinaları en hızlı ve iplik tasarrufunu son derece arttıran bir tasarımdır. Bu tam otomatik makinalar bir düğme dibini 0,5 saniye gibi çok kısa sürede büyük bir kesinlikle ve en az iplik harcayarak sarmaktadır. Her ikisi de patentli olan yeni sarma kafası ve kesme mekanizması sayesinde düğme dibi sarılmakta ve 360 derece termofikse edilmektedir.

250 mt lik bir Ascolite bobini ile sarılabilen max düğme sayısı 11.000 adet

İşçilik dahil 1 saatte sarılan düğme sayısı 1.900 adetBSS 15 TWINHEAD Yeni çift düğme dibi sarma makinası:Ascolite nin yeni kuşak BSS 15 TWINHEAD tam otomatik düğme dibi sarma makinası iki adet düğme dibini aynı anda sarma özelliğine sahiptir ve bu sayede sarma hızını iki misline çıkarmaktadır. Dokunmatik ekranında seçilebilen sıralı ( sekuens ) program sayesinde Tek düğme –Çift düğme –tek renk iplikle iki renk iplikle sarım kolaylıkla yapılabilmektedir.

250 mt lik bir Ascolite bobini ile sarılabilen max düğme sayısı 11.000 adet

İşçilik dahil 1 saatte sarılan düğme sayısı 3.800 adet

11 düğmeli 1 gömleğin işçilik dahil dip sarım süresi yaklaşık 20 saniye

İki düğme arası en az mesafe 50 mmBSS 13 Otomatik düğme dibi sarma makinası:

Her çeşit kıyafetteki düğmeleri çok hızlı ve sağlam bir şekilde sarar ve düğmeleri sağlamlaştırır. Bu model makine büyük işletmeler için çok ideal bir modeldir. Çünkü tasarruflu iplik kullanır ve Bütün işlemler elektronik yöntemle yapılır.

BSS 13 de 3 ana program vardır ve bir programdan diğerine geçmek kolaydır. Her programla farklı Bir düğme sarma şekli uygulanır. Örneğin uzun düğme dipleri veya blazer kulp düğmeleri için özel ayarlar vardır. Isıl işlemi her taraftan termofikse yaparak en sağlam düğme güvenliğini garanti eder.

250 mt lik bir Ascolite bobini ile sarılabilen max düğme sayısı 7.500 adet

İşçilik dahil 1 saatte sarılan düğme sayısı 1.800 adet

Dip sarımı yapılabilecek düğme tipleri 2-3-4 delikli veya dip halkalı düğmelerBSS 8 Düğme dibi yarı otomatik sarma manuel makinası:


Küçük ve orta ölçekli konfeksiyon tesisleri için ideal düğme dibi sarma makinası olan ASCOLİTE® BSS 8 yarı otomatik sarma makinası az yer kaplayan ve kolay kullanımlı bir makinadır. Ascolite Tf iplikleri ile düğme dibini kelimenin tam anlamıyla tam bir sarım yapar ve akabinde ısıtma çatalı ile Kaynatarak kuyruk bırakmayacak şekilde termofikse eder.

250 mt lik bir Ascolite bobini ile sarılabilen max düğme sayısı 3.000 adet

İşçilik dahil 1 saatte sarılan düğme sayısı 600 adet

ASCOLİTE® AKSESUARLARI


Ascolite regülatörlü düğme tutucu maşa:


Düğmeler kumaş kalınlığına uygun olarak az ve daha çok uzunlukla bir ayakla dikilmelidir. Ulaşılmak İstenen sonuç , düğmelerin yerine iyi oturmasının yanı sıra düğme ayağında sarma işlemi için yeterli aralık kalmasıdır.