thumb

ASCOLİTE® DÜĞME DİBİ SARMA VE TERMOFİKSE İPLİKLERİ

  • Atakan Makina
  • 01 Şubat 2023

1985 den beri Türkiye mümessili olduğumuz ASCOLİTE firması bu yıl yeni ürünler geliştirerek sizlere daha da iyi hiznet etmek üzere bir atılım yapmıştır. Düğme dibi sarma ve termofikse teknolojisinin mucidi olan bu İsviçre menşeli firmanın ürünlerini sizlere tanıtmak istiyoruz.


Düğme dibi sarma ipliklerinde aranan özellikler: - Isı verildiğinde termofikse ederek düğmeyi kopmama güvencesine alması - Elastikiyeti sayesinde açılma yapmadan her zaman düğmenin giysiye paralel şekilde durma güvencesine almasıdır.

ASCOLİTE TF ipliği

Ascolite TF ipliği özellikle düğme dibi sarılması içim geliştirilmiş bir ipliktir. 2019 dan itibaren TF ipliği GRS sertifikalı olarak okyanustan toplanmış ve geri kazanılmış polyesterden üretilmiştir. Bobinlerin sarıldığı konikler FSC sertifikalı geri kazanılmış kağıttan üretilmektedir.

- Elastik çekirdek % 450 ye varan elastikiyet altında yapılan gergin bir sarımla düğmelerin gevşek duruşu önlenir. Bir bobinde 250 m iplik vardır.
- Isı uygulanarak termofikse emniyeti sağlayan dış katman düğme dibinde kuyruk/düğüm bırakmaz.
- 64 değişik renk içeren renk paleti
ASCOLİTE AKSESUARLARI

Ascolite regülatörlü düğme tutucu maşa
Düğmeler kumaş kalınlığına uygun olarak az ve daha çok uzunlukla bir ayakla dikilmelidir. Ulaşılmak İstenen sonuç , düğmelerin yerine iyi oturmasının yanı sıra düğme ayağında sarma işlemi için yeterli aralık kalmasıdır.

Ürünlere göre ayarlanacak ayak mesafesi
Ceket: 3-4 mm ayak 25-30 sarım

Pantolon: 3-4 mm ayak 20 sarım

Gömlek: 2-2,5 mm ayak 10-12 sarım

Dış giyim: 3-4 mm ayak 25-40 sarım

Deri giyim: 3-4 mm ayak 30-40 sarım

Düğme dibi sarma iplikleri konusunda İsviçre malı ASCOLİTE in en kaliteli bir malzeme olduğunu tüm müşterilerimizden, özellikle kaliteli gömlek imalatçılarından duymak bizi memnun ediyor. Sizi de bu memnun müşteriler arasında görmek arzusundayız.Mümessili olduğumuz Ascolite firmasının TF düğme dibi sarma ipliklerini MK 13 / II sarma makinası ve yeni kuşak MK 15 teşhir salonumuzda görebilirsiniz.