thumb

ASCOLİTE® BSS DÜĞME DİBİ SARMA VE TERMOFİKSE MAKINALARI

  • Atakan Makina
  • 03 MART 2023

1985-den beri Türkiye mümessili olduğumuz ASCOLİTE® firması düğme dibi sarma makinalarının ve termofikse teknolojisinin mucididir.. İsviçre menşeli bu firmanın ürünlerini sizlere tanıtmak istiyoruz.

BSS 15 yeni düğme dibi sarma makinası

ASCOLİTE®-in yeni geliştirdiği BSS 15 serisi düğme dibi sarma makinaları en hızlı ve iplik tasarrufunu son derece arttıran bir tasarımdır. Bu tam otomatik makinalar bir düğme dibini 0,5 saniye gibi çok kısa sürede büyük bir kesinlikle ve en az iplik harcayarak sarmaktadır. Her ikisi de patentli olan yeni sarma kafası ve kesme mekanizması sayesinde düğme dibi sarılmakta ve 360 derece termofikse edilmektedir.

250 mt lik bir Ascolite bobini ile sarılabilen max düğme sayısı 7.000 adet
İşçilik dahil 1 saatte sarılan düğme sayısı 1.200 adet
BSS 15 TWINHEAD yeni çift düğme dibi sarma makinası

ASCOLİTE®-in yeni kuşak BSS 15 TWINHEAD tam otomatik düğme dibi sarma makinası iki adet düğme dibini aynı anda sarma özelliğine sahiptir ve bu sayede sarma hızını iki misline çıkarmaktadır. Dokunmatik ekranında seçilebilen sıralı ( sekuens ) program sayesinde Tek düğme –Çift düğme –tek renk iplikle iki renk iplikle sarım kolaylıkla yapılabilmektedir.

250 mt lik bir Ascolite bobini ile sarılabilen max düğme sayısı 11.000 adet
İşçilik dahil 1 saatte sarılan düğme sayısı 3.800 adet
11 düğmeli 1 gömleğin işçilik dahil dip sarım süresi yaklaşık 20 saniye
İki düğme arası en az mesafe 50 mm
BSS 13 Otomatik düğme dibi sarma makinası

Her çeşit kıyafetteki düğmeleri çok hızlı ve sağlam bir şekilde sarar ve düğmeleri sağlamlaştırır. Bu model makine büyük işletmeler için çok ideal bir modeldir. Çünkü tasarruflu iplik kullanır ve Bütün işlemler elektronik yöntemle yapılır. BSS 13 de 3 ana program vardır ve bir programdan diğerine geçmek kolaydır. Her programla farklı Bir düğme sarma şekli uygulanır. Örneğin uzun düğme dipleri veya blazer kulp düğmeleri için özel ayarlar vardır. Isıl işlemi her taraftan termofikse yaparak en sağlam düğme güvenliğini garanti eder.

250 mt lik bir Ascolite bobini ile sarılabilen max düğme sayısı 7.500 adet
İşçilik dahil 1 saatte sarılan düğme sayısı 1.800 adet
Dip sarımı yapılabilecek düğme tipleri 2-3-4 delikli veya dip halkalı düğmeler
BSS 8 Düğme dibi sarma yarı otomatik makinası

Küçük ve orta ölçekli konfeksiyon tesisleri için ideal düğme dibi sarma makinası olan ASCOLİTE BSS 8 yarı otomatik sarma makinası az yer kaplayan ve kolay kullanımlı bir makinadır. Ascolite Tf iplikleri ile düğme dibini kelimenin tam anlamıyla tam bir sarım yapar ve akabinde ısıtma çatalı ile Kaynatarak kuyruk bırakmayacak şekilde termofikse eder.

250 mt lik bir Ascolite bobini ile sarılabilen max düğme sayısı 3.000 adet
İşçilik dahil 1 saatte sarılan düğme sayısı 600 adet

Düğme dibi sarma iplikleri konusunda İsviçre malı ASCOLİTE in en kaliteli bir malzeme olduğunu tüm müşterilerimizden, özellikle kaliteli gömlek imalatçılarından duymak bizi memnun ediyor. Sizi de bu memnun müşteriler arasında görmek arzusundayız.